4000W/6000W DC12 To AC110/220V Car Power Inverter LED Display Sine Wave Converter Dual USB Interfaces Voltage Transformer
Multiple variants
Verified Shop Reviews on
from
Free shipping
16%
off
Select a variant:
Advantages
  • Free shipping
  • 100 days returns
  • Low prices
Specifications:
  • Socket Type: Universal
  • Rated power: 300W/500W
  • Rated Power: 300W
  • Peaks Power: 4000W/6000W
  • Output waveform: Modified sine wave
  • Output Voltage: AC 110V±10%/AC 220V±10%
  • Output Frequency: 50Hz
  • Origin: CN(Origin)
  • Input Voltage: DC 12V